Στους νοκ-άουτ αγώνες έχουμε προχωρήσει στο Εργασιακό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 8Χ8. Η φάση των προημιτελικών έφερε αντιμέτωπες τις ομάδες σε χιαστί αγώνες από α’ και β’ όμιλο και τα ματς ήταν, ομολογουμένως, εξαιρετικά σε ρυθμό και εξέλιξη.
Τα γκολ που μπήκαν στις εστίες ήταν πολλά (27) με τις ομάδες που παίρνουν το εισιτήριο να είναι οι: Εθνικός, ΤΕΕ Ρεθ/Μηχανικοί, Pin Mobiles και Ελ. Επαγγελματίες.
Τα φαβορί με λίγα λόγια ήταν αυτά που κατόρθωσαν να πάρουν τις προκρίσεις, οι οποίες οδηγούν στην ημιτελική φάση.
Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρία Μανουκαράκης Α.Ε.
Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των ομάδων είχαν ως εξής:
Εθνικός – Καθηγητές 9-0
ΤΕΕ Ρεθ/Μηχανικοί – Παλαίμαχοι 3-1
Pin Mobiles – Photo Έκφραση 9-5
Κτήμα Θυμέλη/Λογιστές – Ελ. Επαγγελματίες 0-5
Πως αγωνίστηκαν οι ομάδες
Εθνικός-Καθηγητές 9-0
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Κονταράκης Ε., Καραδάκης Α., Κορνάρος Ε., Τριποδιανός Α., Ρούλιος Α., Πατράκης Γ., Κακλαμάνος Ε., Χατζηδάκης Π., Αντωνογιωργάκης Ε., Οικονομάκης Κ.
ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ: Καπετανάκης Δ., Δημητριάδης Α., Καραντάθας Π., Λιλιός Α., Σίββας Β., Ψυχουντάκης Ε., Πατεράκης Λ., Προβιάς Ν., Μαρινάκης Ι., Παρασύρης Κ., Αντωνάκης Δ., Γασπαράκης Ε.
Τ.Ε.Ε. Ρεθ/ Μηχανικοί-Παλαίμαχοι 3-1
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κιοσσές Ε., Αραμπατζόγλου Α., Αρχοντάκης Ζ., Δρουδάκης Γ., Κουκάκης Ν., Λαγουδάκης Γ., Μαθιουδάκης Σ., Πετρογιαννάκης Ν., Μαρκουλάκης Δ., Μαριδάκης Κ., Μαραβελάκης Γ., Μαλάς Α., Κουτσουδάκης Π., Καραγιάννης Μ., Κανακάκης Α., Δασκαλάκης Ν.
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ: Ακριβόπουλος Β., Αλεξάκης Γ., Διαλεκτάκης Σ., Cano C., Demaj A., Χαλεπλής Β., Margini F., Gerbi F., Hysotoci B., Χατζημπεκιάρης Ι., Gerbi L.
Pin Mobiles- Φώτο Έκφραση 9-5
PIN MOBILES: Μακρυδάκης Ε., Χόμπης Χ., Λυρώνης Γ., Δεληγιαννάκης Μ., Μαρκουλιδάκης Ν., Κατικάς Π., Μπουλιός Η., Ιωαννίδης Γ., Φραγκάκος Κ., Βουράκης Μ., Ξηράκης Γ., Βαρδουνιώτης Γ.
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ: Μανιάτογλου Θ., Κουγιεντάκης Ε., Βιδιαδάκης Ν., Αποστολάκης Ν., Ανυφαντάκης Ν., Σερλής Ε., Τζουρμπάκης Μ., Μανιατάκης Γ., Μακριδάκης Κ., Φυντίκης Γ., Κιουρτσιδάκης Ν., Μπουρμπάκης Ε., Ασπρομάτης Η., Νησανάκης Ι., Χριστονάκης Μ.,
Κτήμα Θυμέλη/ Λογιστές- Ελ. Επαγγελματίες 0-5
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ/ΛΟΓΙΣΤΕΣ: Δατσέρης Ν., Τσίχλης Γ., Τζαγκαράκης Α., Καλογεράκης Λ., Βουρβαχάκης Ι., Στεφανάκης Π., Χατζηδάκης Μ., Περισσάκης Ν., Τσίγκας Γ., Στεφανάκης Μ., Χουρδάκης Σ., Γιορταμάκης Ι..
ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ: Καψαλάκης Κ., Βουγιουκαλάκης Μ., Μπαξεβάνης Θ., Παπαδάκης Α., Μαρινάκης Σ., Μανουσάκης Α., Καραμιχάλης Σ., Xhera A., Μαρινάκης Ι., Ζουμπεράκης Ν..
Άξιο σημείο αναφοράς το γεγονός ότι στην επόμενη φάση μια μόνο ομάδα από τον 1ο όμιλο κατάφερε να προκριθεί και αυτή είναι ο Εθνικός, ενώ οι υπόλοιπες τρεις ομάδες Τ.Ε.Ε. Ρεθ/ Μηχανικοί, Pin Mobiles και Ελ. Επαγγελματίες είναι του 2ου ομίλου.
Η ημιτελική φάση
Δευτέρα 11/5, 21.00:
1. Γηπ. Μισιρίων: Εθνικός – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί
2. Pin Mobiles – Ελ. Επαγγελματίες
*Στους τελικούς της διοργάνωσης τη Δευτέρα 18 Μαΐου, θα αναμετρηθούν οι νικητές αλλά και ηττημένοι ως εξής:
Η τελική φάση
Μικρός τελικός
Δευτέρα 18/5, 20.00
Γηπ. Ρεθύμνου: Ηττημένος ζευγαριού 1 – Ηττημένος ζευγαριού 2
Μεγάλος τελικός
Δευτέρα 18/5, 21.30
Γηπ. Ρεθύμνου: Νικητής ζευγαριού 1 – Νικητής ζευγαριού 2