Από… έλεγχο πέρασαν οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ρεθύμνου που κλήθηκαν να δοκιμαστούν στου Γάλλου κι όπως φαίνεται, ο Ενωσιακός προπονητής Θεόφιλος Αποστολάκης έκανε τις επιλογές που ο ίδιος θεώρησε σωστές προκειμένου τα παιδιά να πλαισιώσουν τις ομάδες των Νέων και των Παίδων. Φυσικά όπως αναφέρεται και παρακάτω, η Ένωση κάνει γνωστό ότι θα δοκιμάσει εκ νέου τα παιδιά, καθώς οι προπονήσεις θα συνεχιστούν.
Οι κλήσεις για τη Μικτή των Νέων αφορά παιδιά που έχουν γεννηθεί τις χρονολογίες 2000-01 και αυτές των Παίδων τις χρονολογίες 2002-03.
Οι ποδοσφαιριστές θα πρέπει να παρευρίσκονται στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο του Γάλλου κρατώντας μαζί τους την αθλητική περιβολή προπόνησης και τα ποδοσφαιρικά τους παπούτσια, τη Δευτέρα 12-10-2015 και ώρα 14:45 – 17:00 και την Τετάρτη 14-10-2015 και ώρα 14:45 – 17:00 με σκοπό την προεπιλογή ποδοσφαιριστών για τη συγκρότησή της. Η μετακίνησή τους είναι αποκλειστικά ευθύνη των ίδιων των ποδοσφαιριστών ή των σωματείων τους.
Οι λίστες που δόθηκαν από την πλευρά των υπευθύνων της Ένωσης είναι οι παρακάτω σημειώνοντας κάποιες μικροαλλαγές σε σχέση με εκείνες πριν από μία εβδομάδα.
Η προεπιλογή λοιπόν έχει ως εξής:
Κατηγορία Νέων – Γεννηθέντες 2000-01:
1. Ιωάννης Ουρανός 2000 (ΟΦ Αρμένων)
2. Στέλιος Βαβουράκης 2000 (ΟΦ Αρμένων)
3. Παναγιώτης Καραγιώργης 2000 (ΟΦ Αρμένων)
4. Κωνσταντίνος Παπαδογιαννάκης 2000 (ΟΦ Αρμένων)
5. Βασίλης Χριστοφοράκης 2001 (ΟΦ Αρμένων)
6. Γιώργος Βερτούδος 2000 (ΑΟ Άρης Περιβολίων)
7. Ιωάννης Φραγκιαδάκης 2000 (ΑΟ Άρης Περιβολίων)
8. Ιωάννης Φωτόπουλος 2000 (ΑΟ Άρης Περιβολίων)
9. Εμμανουήλ Κουγιουμτζής 2000 (ΑΟ Λιβαδίων)
10. Ζαχαρίας Κωστάκης 2001 (ΑΟ Λιβαδίων)
11. Χρήστος Τζιφάκης 2001 (ΑΟ Ποσειδώνας Γερανίου)
12. Χριστόφορος Λαγουδάκης 2000 (ΑΕ Ατσιπ-Πρινέ)
13. Νικόλαος Καλογεράκης 2000 (ΑΕ Ατσιπ-Πρινέ)
14. Αντώνης Μαματζής 2001 (Ρεθυμνιακός ΑΟ)
15. Κριστιάν Τσακάλι 2001 (ΑΟΝ Αστέρας)
16. Κωνσταντίνος Βαμβακάς 2000 (ΑΟΝ Αστέρας)
17. Παντελής Αποστολάκης 2001 (ΑΟΝ Αστέρας)
18. Κωνσταντίνος Πρινιανάκης 2001 (ΑΟΝ Αστέρας)
19. Γιώργος Βιολάκης 2000 ΑΟΝ Αστέρας)
20. Θωμάς Καργάκης 2000 ΑΟΝ Αστέρας)
21. Ευριπίδης Πετρίδης 2000 (ΑΟΝ Αστέρας)
22. Μιχάλης Κανακάκης 2000 (ΑΓΟΔΑ-Παναρκαδικός)
23. Γιώργος Βάμβουκας 2000 (ΑΓΟΔΑ-Παναρκαδικός)
24. Ελευθέριος Ριτσάτος 2000 (ΑΓΟΔΑ-Παναρκαδικός)
25. Εμμανουήλ Κριτσιώτης 2001 (ΑΓΟΔΑ-Παναρκαδικός)
26. Γιώργος Μακρυδάκης 2000 (Τάλως Μελιδονίου)
27. Γιάννης Κουτάντος 2000 (Αετός Ανωγείων)
28. Παντελής Διαμαντάκης 2001 (ΑΟ Ψηλορείτης)
29. Αντώνης Ψαθάς 2001 (Φλόγα Ρουστίκων)
30. Ματθαίος Κασσέλας 2000 (ΑΟ Ασή Γωνιάς)
Κατηγορία Παίδων – Γεννηθέντες: 2002-03:
1. Απόστολος Κλειδής 2002 (ΟΦ Αρμένων)
2. Βασίλης Τσόλας 2002 (ΟΦ Αρμένων)
3. Γιάννης Γερομυνάκης 2003 (ΟΦ Αρμενών)
4. Γκεορκέφσκι 2003 (ΟΦ Αρμενών)
5. Αποστόλης Κατάκης 2003 (ΟΦ Αρμένων)
6. Σταύρος Βλαντάκης 2002 (ΑΟΝ Αστέρας)
7. Ηλίας Σταύρου 2002 (ΟΦ Αρμενών)
8. Ιωάννης Τριποδιανός 2002 (ΑΟΝ Αστέρας)
9. Αλέξανδρος Λιονής 2003 (ΑΟΝ Αστέρας)
10. Γιώργος Δρανδάκης 2003 (ΑΟΝ Αστέρας)
11. Παναγιώτης Μικελάτος 2003 (ΑΟΝ Αστέρας)
12. Δημήτρης Σαββάκης 2003 (ΑΟΝ Αστέρας)
13. Ιωάννης Μπουρνέλης 2002 (ΑΟΝ Αστέρας)
14. Θεόδωρος Βαρούχας 2002 (ΑΟ Άρης)
15. Αλέξανδρος Σοφιανός 2003 (ΑΟ Άρης)
16. Αντώνης Κλάδος 2003 (ΑΟ Άρης)
17. Αθανάσιος Κώτσιος 2002 (ΕΑΠ)
18. Σταύρος Γαϊτάνης 2002 (ΕΑΠ)
19. Ιωάννης Βάρδας 2002 (ΡΕΚΑΛ 2012)
20. Γιώργος Νικηφόρος 2002 (ΡΕΚΑΛ 2012)
21. Μανώλης Καραπιδάκης 2002 (ΡΕΚΑΛ 2012)
22. Λευτέρης Σπυριδάκης 2002 (ΡΕΚΑΛ 2012)
23. Μάρκος Μπερβανάκης 2002 (ΡΕΚΑΛ 2012)
24. Νίκος Ανωμεριανάκης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)
25. Γιάννης Μανωλιούδης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)
26. Μιχάλης Μπερικάκης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)
27. Μάνος Βροντάκης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)
28. Γιάννης Σπυριδάκης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)
29. Νίκος Γύπαρης 2003 (ΡΕΚΑΛ 2012)