Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που στην ουσία επανεκκίνησε μετά τις άγιες ημέρες του Πάσχα.
Η διοργάνωση του Τμήματος Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου ανέδειξε νικήτριες τα φαβορί που προχωρούν σταθερά στους Oμίλους τους. Στον A’ Όμιλο μεγάλη διαφορά κάνουν οι Δικηγόροι κι ακολουθούν οι Οικοδόμοι και το «Porto Bello» και στον Β’ Όμιλο το «Enter the web» και κατ’ επέκταση οι Πάνθηρες με τον Εθνικό.
Για ακόμα μια αγωνιστική το θέαμα ήταν πλούσιο, οι μάχες συναρπαστικές και τα σκορ πολύ μεγάλα. Χρυσός χορηγός της διοργάνωσης είναι η εταιρεία «Μανουκαράκης Α.Ε».
Τ’ αποτελέσματα στον 1ο Όμιλο για την 6η αγωνιστική
Παλ. ΑΟΝ Αστέρας – Δικηγόροι 0-4
Οικοδόμοι – Porto Bello 4-2
Rethymno Soccer Club -Platanos Tours 10-4
Ρεπό: ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου
Οι ομάδες του 1ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής
Παλ. ΑΟΝ Αστέρας – Δικηγόροι 0-4
ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ: Πετράκης Ν., Καραμπάλιος Β., Καλογεράκης Ι., Σκουλούδης Ν., Περισάκης Ν., Μαραβελάκης Γ., Γιορταμάκης Ι., Πελαντάκης Α., Χουρδάκης Σ.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μπακόπουλος Ι., Γεωργαλής Φ., Ραπτάκης Χ., Παπαδάκης Χ., Φανουργάκης Α., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Μοράκης Α., Δεβεράκης Δ., Πετράκης Ιωσ. Πετράκης Ι.
Οικοδόμοι – Porto Bello 4-2
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Αντωνίου Μ., Βερτούδος Π., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Παναγιωτάκης Π., Καπετανάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Κοκοτσάκης Σ., Λεντζάκης Ι, Παλλάσης Σ., Παρασύρης Κ., Σκουλουφιανάκης Ι.
Rethymno Soccer Club – Platanos Tours 10-4
RETHYMNO SOCCER CLUB: Πλατής Α., Δρίτσας Ε., Δημούδης Γ., Κολυβάκης Α., Μπαραδάκης Β., Σπανουδάκης Α., Καλογεράκης Δ., Πατητάρας Α., Πλατής Γ., Φουρναράκης Γ., Κουτάκης Κ., Βαρούχας Ν., Καλαίτζάκης Μ.
PLATANOS TOURS: Μακρυδάκης Ε., Βουγιουκαλάκης Μ., Μανουσάκης Α., Μαρινάκης Ι., Τζανιδάκης Γ., Ανυφαντάκης Ν., Κλάδος Π., Νησωτάκης Α., Δελήμπασης Χ., Βασιλάκης Ι.
Η Βαθμολογία (1ος Όμιλος)
A/A Ομάδες Αγ. Ν-Ι- Η Γκολ Βαθμοί
1. Δικηγόροι 6 5-0-1 21-13 15
2. Οικοδόμοι* 5 3-0-2 13-12 9
3. Proto Bello* 4 3-0-1 18-12 9
4. Rethymno Soccer Club* 4 3-0-1 25-15 9
5. ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου * 5 1-1-3 7-15 4
6. Παλ. Α.Ο.Ν. Αστέρας* 5 0-1-4 9-19 1
7. Platanos Tours* 5 1-0-4 16-23 0
Υ.Σ: Η ομάδες με * έχουν κάνει το ρεπό τους
Τ’ αποτελέσματα στον 2ο Όμιλο για την 6η αγωνιστική
Τ.Α.Ε. Ρεθύμνου – Enter the web 3-8
Εθνικός – Πάνθηρες 1-2
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί – Φώτο Έκφραση 4-1
Κορμός – kido 3-0 α.α.
Οι ομάδες του 2ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής
Τ.Α.Ε. Ρεθύμνου – Enter the web 3-8
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Φουντεδάκης Γ., Ξερουδάκης Σ., Κανλής Κ., Πρικάκης Ν., Κολυβάκης Ι., Γεωργακάκης Σ., Κουκουμπεδάκης θ., Λαζίδης Δ., Παπαδομιχελάκης Ι., Κιαγιάς Κ., Κωνσταντουδάκης Ε..
ENTER THE WEB: Δατσέρης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Στεφανάκης Π., Στεφανάκης Μ., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Πολιουδάκης K., Καλογεράκης Λ., Ψωμάς Α., Τσίχλης Γ..
Εθνικός – Πάνθηρες 1-2
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Αλεξάκης Γ., Καραδάκης Α., Τζαγκαράκης Λ., Χατζημανώλης Ι., Τσουπάκης Α., Κακλαμάνος Ε., Πατράκης Γ., Καρπουζάκης Ι., Αποστολάκης Θ..
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Begaj G., Δακαναλάκης Σ., Κυλάφης Φ., Μανωλούδης Ι., Μαραγκουδάκης Ι., Gerbi L., Hysotoci B., Χαλεπλής Β..
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί – Φωτο Έκφραση 4-1
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κανακάκης Α., Παπαγιαννάκης Ε., Ροδινός Ε., Μαθιουδάκης Σ., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Κοροβέσης Ι., Ηλιάκης Ε., Αρχοντάκης Ζ..
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ: Διαμαντάκης Μ., Αλεξάκης Ν., Αποστολάκης Ι., Κιουρτσιδάκης Ν., Κουγιεντάκης Ε., Κωνσταντινίδης Π., Σερλής Ε., Σταματάκης Γ., Τζουρμπάκης Μ., Φασουλάς Ν., Χατζηδάκης Ι., Χριστονάκης Μ., Χόμπης Χ.
Κορμός – Kido 3-0 α.α.
Η Βαθμολογία (2ος Όμιλος)
A/A Ομάδες Αγ. Ν-Ι- Η Γκολ Βαθμοί
1. Enter the web 6 6-0-0 20-6 18
2. Πάνθηρες 6 4-0-2 13-9 12
3. Εθνικός 6 4-0-2 21-11 12
4. Φώτο Έκφραση 6 3-0-3 10-12 9
5. ΤΑΕ Ρεθύμνου 6 3-0-3 24-19 9
6. Τ.Ε.Ε. Ρεθ./ Μηχανικοί 6 3-0-3 18-13 9
7. Κορμός 6 1-0-5 11-29 3
8. Kido 6 0-0-6 5-23 0
• Χθες είχαμε την εξ αναβολής αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική ανάμεσα στο «Rethymno Soccer Club» και στο «Porto Bello»
1ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
Τρίτη 2/5/17
Γηπ. Αρμένων, 21:00: Proto Bello BELLO – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου
Πάρκο Αθλητισμού, 21:00: Platantos Tours – Παλ. ΑΟΝ Αστέρας
Τετάρτη 3/5/17, 21:00
Γηπ. Καλογεράκη, 21:00: Οικοδόμοι – Rethymno Soccer Club
Ρεπό: Δικηγόροι
2ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
Τρίτη 2/5/17
Γηπ. Αρμένων, 21:00: Enter the web – Εθνικός
Τετάρτη 3/5/17
Γηπ. Μισιρίων, 21:00: Φωτο Έκφραση – Κορμός
Γηπ. Μισιρίων, 21:00: Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί – Τ.Α.Ε. Ρεθύμνου
Ρεπό: Πάνθηρες – Kido 3-0 α.α.