Δίχως το θετικό αποτέλεσμα, μολονότι το πάλεψε όσο μπορούσε, επέστρεψε στη βάση της η ανδρική ομάδα του ΝΟΡ. Βέβαια, οι Ρεθεμνιώτες είχαν εξαρχής δύσκολο έργο απέναντι στον Μίλωνα, από τον οποίο ηττήθηκαν με 15-9. Αυτή ήταν η 9η ήττα σε 10 αγώνες για τους «κίτρινους».
Καθοριστικό ρόλο στην τελική έκβαση έπαιξε η αποβολή του Γιώργου Παπαδάκη στα 3’58” πριν από τη λήξη της 2ης περιόδου και δη για βιαιοπραγία σε αντίπαλο (σ.σ. αυτό αναφέρει το φ.α.) με αποτέλεσμα ο ΝΟΡ να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο ως το τέλος του 8λεπτου. Αυτό το γεγονός το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι γηπεδούχοι, ανοίγοντας τη διαφορά στο ημίχρονο στο 11-6.
Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να παλεύουν και στην επανάληψη, αλλά όλα είχαν κριθεί και το τελικό σκορ έκλεισε στο 15-9.
Τα 8λεπτα: 4-3, 7-3, 1-1, 3-2.
ΜΙΛΩΝ: Οι σκόρερ: Μανώλης 2, Κοκκάλας 3, Πετρόπουλος 4, Σταυρόπουλος 3, Αρβανίτης 1, Χαλιάσος 1, Μπουγιουρής 1.
ΝΟΡ (Παναγιωτάκης): Οι σκόρερ: Βυθούλκας 2, Στουρνάρας 2, Παναγιωτάκης 3, Γιουλούντας 2.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
ΑΕ Χαϊδαρίου – Ηλυσιακός 9-10
Τα 8λεπτα: 2-3, 2-2, 2-0, 3-5.
Παναθηναϊκός – Δελφίνια Μετ. 22-7
Τα 8λεπτα: 4-1, 7-2, 5-0, 6-4.
ΟΦΗ – ΓΣ Ηλιούπολης 5-8
Τα 8λεπτα: 1-2, 1-2, 2-3, 1-1.
Μίλων ΑΟΝΣ – ΝΟΡ 15-9
Τα 8λεπτα: 4-3, 7-3, 1-1, 3-2.
Η βαθμολογία (Α’ Όμιλος)
Ομάδα Β. Ν-Ι-Η Γκολ
1. Παναθηναϊκός 27 9-0-0 138-50
2. Ηλυσιακός 20 6-2-2 93-81
3. Μίλωνας 21 7-0-3 106-81
– ΑΕ Χαϊδαρίου 17 5-2-3 92-71
4. Ηλιούπολη 14 4-2-4 79-81
5. Δελφίνια Μετ. 10 3-1-6 64-106
6. ΟΦΗ 2 0-2-7 55-91
7. ΝΟ Ρεθύμνου 1 0-1-9 69-126
• Εκκρεμεί η απόφαση για το Παναθηναϊκός – ΟΦΗ.
Η επόμενη (11η) αγωνιστική
Σάββατο 6 Απριλίου
Κολ Ιλίσιο, 15:00: Ηλυσιακός – Μίλων
Κολ. Ηρακλείου, 16:00: ΝΟΡ – ΟΦΗ
Κολ. Χαϊδαρίου, 18:00: ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός
Κυριακή 7 Απριλίου
Κολ. Ηλιούπολης, 18:00: ΓΣ Ηλιούπολης – Δελφίνια Μετ.
Στην 7η θέση οι Νέες Γυναίκες του ΝΟΡ
Με την 7η θέση της Πανελλήνιας κατάταξης ολοκλήρωσαν τις φετινές τους υποχρεώσεις οι Νέες Γυναίκες του ΝΟΡ. Οι Ρεθεμνιώτισσες ηττήθηκαν από Ολυμπιακό, Γλυφάδα και ΝΕ Πατρών στους αγώνες του Β’ Ομίλου και στο παιχνίδι κατάταξης 7-8 επικράτησαν της Ηλιούπολης με 14-4.
Τα φύλλα αγώνων του ΝΟΡ
Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 19-1
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 7-0, 9-1, 0-0, 3-0.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κωστής Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού , Μαρκαντώνη, Κυριακάκη, Γαβαλά 1, Καραγιαννάκη, Συριανόγλου, Φραγγελάκη, Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Στ., Λιμπιτάκη Α., Σαμωνάκη.
Γλυφάδα – ΝΟ Ρεθύμνου 12-5
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-4, 1-0, 6-0, 3-1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κωστής Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού 1, Μαρκαντώνη, Κυριακάκη, Γαβαλά 1, Καραγιαννάκη, Συριανόγλου 1, Φραγγελάκη 1, Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Στ. 1, Λιμπιτάκη Α., Σαμωνάκη.
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 6-10
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-3, 1-4, 2-2, 2-1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κωστής Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Μαρκαντώνη, Κυριακάκη 1, Γαβαλά 3, Καραγιαννάκη, Συριανόγλου, Φραγγελάκη, Παναγιωτάκη 1, Λιμπιτάκη Στ., Λιμπιτάκη Α. 1, Σαμωνάκη.
Ηλιούπολη – ΝΟ Ρεθύμνου 4-14
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-3, 2-5, 1-4, 0-2.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κωστής Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού 1, Μαρκαντώνη 1, Κυριακάκη 3, Γαβαλά 3, Καραγιαννάκη, Συριανόγλου, Φραγγελάκη 3, Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Στ., Λιμπιτάκη Α. 3, Σαμωνάκη.
Το πανόραμα της τελικής φάσης
Α’ Όμιλος
1η αγωνιστική
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλιούπολη 25 – 0
ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός 18 – 5
2η αγωνιστική
Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός 12 – 7
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλιούπολη 16 – 2
3η αγωνιστική
ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 12 – 10
Ηλιούπολη – Εθνικός 0 – 14
Η βαθμολογία
1. Βουλιαγμένη 9
2. Νηρέας Χαλ. 6
3. Εθνικός 3
4. Ηλιούπολη 0
Β’ Όμιλος
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 19 – 1
Γλυφάδα – ΝΕ Πατρών 6 – 15
2η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών10 – 14
Γλυφάδα – ΝΟ Ρεθύμνου 12 – 5
3η αγωνιστική
Γλυφάδα – Ολυμπιακός 7 – 9
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 6 – 10
Η βαθμολογία
1. ΝΕ Πατρών 9
2. Ολυμπιακός 6
3. Γλυφάδα 3
4. ΝΟΡ 0
Αγώνες κατάταξης
Θέσεις 7-8
Ηλιούπολη – ΝΟ Ρεθύμνου 4 – 14
Θέσεις 5-6
Εθνικός – Γλυφάδα 9 – 11
Ημιτελικά
Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός 13 – 14
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 11 – 12
Μικρός Τελικός
Βουλιαγμένη – ΝΕ Πατρών 8 – 6
Μεγάλος Τελικός
Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 8 – 11