ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΑ ΝΕΑ - Η μεγαλύτερη εφημερίδα του Ρεθύμνου με συνεχή ροή ειδήσεων και καθημερινά ρεπορτάζ

Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΚΑΜΨΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΜΕ 4-3 ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

SOCCA WORLD CUP: Πανηγυρική πρόκριση στους «4»

-Την Κυριακή στις 14:00 για την πρόκριση στον τελικό.
19/10/2019

Την ξέφρενη πορεία της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα μίνι ποδοσφαίρου συνεχίζει η Ελλάδα, επικρατώντας με 4-3 της Αγγλίας και πανηγυρίζοντας την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις με γκολ του Θανασάι.

Η Αγγλία μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 1ο λεπτό προηγήθηκε με τον ΜακΝτόναλντ. Η απάντηση της Εθνικής μας ήρθε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ του Στάμου (1-1). Ένα λεπτό αργότερα, ο Σάμουελς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική μας ομάδα, η οποία στο 28' έδειχνε να... καθαρίζει το ματς, με το 3-1 του Παυλόπουλου.

Οι Άγγλοι, όμως, βρήκαν ένα γρήγορο γκολ στο 29' με τον Τσανγκ και αφού μείωσαν σε 3-2,  στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ισοφάρισαν σε 3-3 με τον Στέρλινγκ. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα οδηγούνταν στην παράταση, ο Θανασάι με σουτ έκανε το 4-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας τη μεγάλη νίκη-πρόκριση στην Εθνική Ελλάδος.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπαίνει την Κυριακή, στις 14:00, στη «μάχη» των ημιτελικών. Απέναντι στην Ρωσία θα διεκδικήσει την πρόκριση στον μεγάλο τελικό που είναι προγραμματισμένος την ίδια μέρα, στις 21:00.